CZY OGRODZENIE PANELOWE TO OGRODZENIE NOWOCZESNE?

Ogrodzenia panelowe to lekka i solidna konstrukcja, składająca się z drucianych paneli, mocowanych do słupków. Niegdyś panele ogrodzeniowe uznawane były za formę ogrodzenia przeznaczoną do użytku przemysłowego. Z upływem lat postrzeganie tego rozwiązania uległo zmianie, a sama forma ogrodzenia zaczęła zdobywać zwolenników, posiadających prywatne posesje. Z biegiem czasu okazało się, że ogrodzenia panelowe dzięki swojemu minimalistycznemu designowi, zaczęły stanowić jedną z najpopularniejszych form ogrodzeń firm, instytucji publicznych, jak i również prywatnych posesji. Panele ogrodzeniowe wybierane są nawet do ogrodzenia luksusowych i nowoczesnych budynków. Dlatego też z całą pewnością ogrodzenie panelowe to ogrodzenie nowoczesne, dopasowane do trendów obecnych czasów.

OGRODZENIE PANELOWE – KONSTRUKCJA

Panele ogrodzeniowe, tak jak już wcześniej wspominaliśmy, to konstrukcją składająca się z drucianych paneli, które mocowane są do słupków. Ogrodzenia panelowe złożone są z pionowych oraz poziomych prętów, które przecinają się ze sobą tworząc prostokątne oczka. Druty wykonane są z ocynkowanej stali, dzięki czemu rozwiązanie wykazuje wzmożoną odporność na uszkodzenia związane z czynnikami pogodowymi. Dzięki temu, że ogrodzenie jest wykonane ze stali ocynkowanej, Klienci nie muszą nadmiernie dbać o jego konserwację. Dodatkowo ogrodzenia panelowe malowane są proszkowo. Warstwa lakieru zabezpiecza panele ogrodzeniowe przed korozjąPanele ogrodzeniowe produkowane są w różnych rozmiarach jak i również kolorach. Oprócz tego, Klienci również mogą dobrać grubość prętów, dopasowaną do ich potrzeb. Dzięki elastyczności materiałów ogrodzenie może być skutecznie stosowane do ogrodzenia różnego rodzaju terenów (budowy, posesji prywatnych, terenów przyleśnych, terenów instytucji publicznych). Wyróżnia się dwa typy paneli ogrodzeniowychpanele 3D oraz panele 2D. Ogrodzenia panelowe 2D posiadają grubsze pręty oraz przede wszystkim są panelami prostymi. Panele ogrodzeniowe 3D charakteryzują się przetłoczeniami przypominającymi kształt litery V. Dzięki temu panele ogrodzeniowe 3D mogą zostać wykonane z nieco cieńszych stalowych prętów. Zarówno panele ogrodzeniowe 2D, jak i również panele ogrodzeniowe 3D cechują się dużą sztywnością, która w połączeniu ze słupkami ogrodzeniowymi, tworzy stabilny płot.

PANELE OGRODZENIOWE – JAKIE SĄ ZALETY TEGO ROZWIĄZANIA

Ogrodzenia panelowe mają wiele zalet, a przede wszystkim ogromny potencjał jeśli chodzi o aranżację. Z tych właśnie powodów panele ogrodzeniowe cieszą się dużym uznaniem wśród naszych Klientów. Tak jak już pisaliśmy, ogrodzenie panelowe to ogrodzenie nowoczesne, które stanowi lekką i bardzo estetyczną konstrukcję. Panele ogrodzeniowe bez obaw mogą zostać wykorzystane do ogrodzenia terenów miejskich. Ze względu na elastyczność stylu oraz transparentność, Klienci nie muszą się obawiać o aspekty wizualne, jak i również ograniczenie przestrzeni. Dodatkowo ogrodzenia panelowe są łatwe w montażu, jak i również demontażu. Do osadzenia ogrodzenia nie potrzeba wyspecjalizowanej osoby, co znacząco zmniejsza koszty ogrodzenia terenu. Oprócz tego dzięki łatwości demontażu, ogrodzenie z powodzeniem może być stosowane jako tymczasowa forma zabezpieczenia placu terenu budowy. Kolejną cechą jaką posiada ogrodzenie panelowe, jest zdecydowanie jego wytrzymałość. Ocynkowane pręty malowane proszkowo, odporne są na uszkodzenia mechaniczne, jak i również atmosferyczne. Dzięki temu ogrodzenie nie wymaga dodatkowej cyklicznej konserwacji. Tym czym cechuje się również nowoczesne ogrodzenie, jest cena. Rozwiązanie, porównując je z innymi typami ogrodzeń, jest znacznie tańsze. Do jego produkcji zużywa się znacznie mniejszą ilość materiałów, a to z kolei przekłada się na przystępną cenę.

OGRODZENIE PANELOWE – KILKA SŁÓW PODSUMOWANIA

Panele ogrodzeniowe to obecnie najchętniej wybierana forma ogrodzenia terenów prywatnych, jak i również publicznych. Rozwiązanie jest uniwersalne i łatwe w montażu. Ogrodzenie emanuje elegancją, która skutecznie nadaje dodatkowych walorów estetycznych, otczającej przez nie przestrzeni. Rozwiązanie dodatkowo jest przystępne cenowo oraz trwałe, a to z kolei czyni je dobrą inwestycją na lata. Oprócz tego panele ogrodzeniowe mogą być dowolnie modyfikowane jeśli chodzi o styl, dlatego też rozwiązanie pod tym względem jest znacznie lepsze niż płot pełny. Wszystkie te czynniki składają się na to, że nowoczesne ogrodzenie to właśnie ogrodzenie wykonane z paneli ogrodzeniowych.