Wyświetlanie wszystkich wyników: 20

Słupki do paneli ogrodzeniowych

Słupki do paneli ogrodzeniowych są istotnym elementem konstrukcji płotu. To one odpowiadają za stabilność i wytrzymałość ogrodzenia, dlatego powinny być starannie dobrane. Oczywiście wybierając odpowiednie słupki do paneli należy zwrócić uwagę na ich trwałość. Ważne jest również, aby słupek był odpowiednio wykonany, tak aby wytrzymał ciężar panelu ogrodzeniowego. Ponadto słupek powinien być estetyczny, aby nie psuł wyglądu ogrodzenia. W naszym sklepie internetowym OtoSiatka.pl oferujemy szeroką gamę słupków do paneli ogrodzeniowych. Mogą państwo wybrać odpowiednią długość, a także preferowany kolor słupków.

Jak właściwie wybrać odpowiednie słupki do paneli ogrodzeniowych?

Panele ogrodzeniowe charakteryzują się różnorodnymi kształtami wytłoczeń, zróżnicowaną wysokością, poziomem sztywności w zależności od grubości oraz kolorem. Słupki montażowe powinny być dostosowane przede wszystkim do wysokości paneli. Istotne mogą być również właściwości użytkowe panelu – jego waga i długość, od których może zależeć sposób montażu. Słupki do paneli wykonane z profilu stalowego mogą być dostosowane do potrzeb użytkownika. Profil jest ocynkowany, co w połączeniu z podnoszącym estetykę daszkiem w wybranych modelach sprawia, że jest mniej podatny na korozję. Można go pomalować na dowolny kolor lub wybrać jeden z dostępnych w naszej ofercie. Wybierając słupki panelowe, należy również zwrócić uwagę na miejsca montażu wsporników ogrodzenia, a także możliwe sposoby zakotwiczenia słupków w gruncie.

Zabezpieczenie i konserwacja słupków do paneli

Ocynkowane i malowane proszkowo słupki ogrodzeniowe posłużą nam dłużej, jeśli zostaną odpowiednio zabezpieczone. Fabrycznie wykonane słupki najczęściej pokryte są cynkiem i pomalowane proszkowo, co zwiększa ich wytrzymałość i chroni przed korozją. Wysokiej jakości powłoka będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne. Ponadto powinniśmy sprawdzić  stan naszego ogrodzenia przynajmniej raz w roku. Słupek do paneli ocynkowany będzie trwały, ale jeśli w którymś miejscu farba odpryskuje, należy ją uzupełnić. Dobrym pomysłem jest również spryskanie łączników i śrub preparatem antykorozyjnym. Podejmując te dodatkowe kroki, możemy przedłużyć żywotność naszego ogrodzenia.