CZY DECYDUJĄC SIĘ NA NASZE SIATKI OGRODZENIOWE, BĘDĄ PAŃSTWO W STANIE ZAMONTOWAĆ JE SAMODZIELNIE?

Oczywiście, że tak! Nasze siatki ogrodowe nie będą dla Państwa stanowiły żadnego problemu pod warunkiem, że będą Państwo posiadać odpowiednią wiedzę oraz narzędzia. W celu ułatwienia Państwu osadzenia siatki ogrodzeniowej, postanowiliśmy stworzyć dla Państwa krótki poradnik jak montować nasze siatki ogrodowe.

Z CZEGO POWINNA SKŁADAĆ SIĘ PRAWIDŁOWO ZAMONTOWANA SIATKA OGRODZENIOWA

Siatki ogrodzeniowe, aby mogły być prawidłowo zamontowane powinny zostać wyposażone również w kilka dodatkowych elementów. Aby ułatwić kompletację materiałów, stworzyliśmy dla Państwa listę, która z pewnością ułatwi Państwu to zadanie jakim jest prawidłowo zamontowana siatka ogrodowa.

SŁUP PODPOROWY
SŁUP NACIĄGOWY
NAPINACZ
PRZELOTKA
DRUT WIĄZAŁKOWY
DRUT NAPRĘŻAJĄCY
PRĘTY NAPINAJĄCE
SIATKA OGRODZENIOWA

Po skompletowaniu powyższej listy, mogą Państwo przejść do kolejnego kroku, w którym opowiemy Państwu jak odpowiednio przygotować podłoże pod nasze siatki ogrodzeniowe.

KROK DRUGI – PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA, NA KTÓRYM ZOSTANIE OSADZONE SIATKA OGRODOWA

W odpowiedzi na liczne zapytania Klientów o to jak prawidłowo zamontować siatki ogrodzeniowe, postanowiliśmy stworzyć krótki poradnik. Nasza instrukcja składa się z 5 kroków, po których żadna siatka ogrodowa nie powinna dla Państwo stanowić problemu w montażu.

1) Początek prac to wyznaczenie dwóch punktów – początku i końca miejsca, w którym zostanie zamontowana siatka ogrodowa. W wyznaczonych miejscach znajdą się słupy naciągowe. Po wykonaniu wykopów oraz osadzeniu słupów naciągowych należy pamiętać o tym by je wypoziomować. Po odpowiednim osadzeniu słupków należy zalać je betonem.

2) Kolejny krok to odpowiednie osadzenie słupków podporowych. Siatka ogrodzeniowa powinna być zbudowana z słupów podporowych, które rozstawione są w odległości 2,5 metra od siebie. Słupy podporowe powinny być ustawione pod kątem 45 stopni względem słupów naciągowych. Po wykopaniu i odpowiednim ustawieniu słupów podporowych, zalewamy je betonem.

3) Kolejnym niezbędnym elementem tak jak wspominaliśmy, są napinacze. Do początkowego oraz końcowego słupa naciągowego należy przymocować napinacze. Do słupów podporowych należy przymocować przelotki.

4) Przedostatnim krokiem jest montaż druta naciągowego do Państwa siatki ogrodzeniowej. Drut należy zamontować do górnej krawędzi początkowego słupa naciągowego. Kolejno należy rozwinąć drut i przeciągnąć go przez przelotki, aż do końcowego słupa. Drut naciągowy umieszczamy na napinaczu. Czynność należy powtórzyć zarówno dla dolnej krawędzi siatki oraz środka.

5) Ostatnim już krokiem jest montaż siatki ogrodzeniowej. W tym kroku należy przymocować siatkę do drutów naprężających. Oczka siatki ogrodzeniowej wplatamy w druty naprężające.

Gotowe, siatka ogrodowa powinna być w tym momencie prawidłowo zamontowana. Prosimy jednak pamiętać o sprawdzeniu czy siatka ogrodzeniowa jest odpowiednio naprężona.

SIATKI OGRODOWE – PODSUMOWANIE MONTAŻU

OtoSiatka to nie tylko siatki ogrodzeniowe. W naszej ofercie mogą Państwo również znaleźć produkty takie jak siatka ogrodzeniowa ocynkowanasiatki ogrodowe powlekane PCV, napinacze do drutu naciągowego, pręty startowe jak i również przelotki oraz druty wiązałkowe ocynkowane. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą siatek ogrodzeniowych i akcesoriów.

SIATKI OGRODOWE CZEKAJĄ!