Jak dobierać panele ogrodzeniowe?

Jaki rodzaj siatki będzie mi potrzebny?

Siatki leśne oferują szereg korzyści dla tych, którzy muszą chronić swoje mienie. Siatka leśna ma za zadanie chronić nasze budynki, uprawy czy pastwiska przed dzikimi zwierzętami. Może być również stosowana w celu ograniczenia możliwości wtargnięcia jakiegokolwiek zwierzęcia na nasz teren. Siatkę należy dobrać odpowiednio do gatunków zwierząt, które powszechnie występują na interesującym nas terenie. Siatki wykonane są z wysokiej jakości drutu, który jest odporny na rozciąganie i łamanie. Dodatkowo powłoka cynkowa na siatce chroni ją przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Siatki dostępne są w różnych rozmiarach i są łatwe w montażu. Mają również estetyczny wygląd i nie ingerują w naturalny krajobraz.

Jak odczytywać parametry siatki? Czym różnią się siatki od siebie?

Każdą siatkę leśną opisuje się trzema parametrami pierwszy to wysokość w centymetrach, drugi to ilość drutów poziomych a trzeci to odległość między drutami poziomymi. Na poniższym przykładzie siatka ma wysokość 120 cm, 9 drutów poziomych i 30 cm odległości miedzy drutami poziomymi. Oznacza to, że oczka tej siatki mają rozmiar 15 x 30 cm.

Jak dobierać panele ogrodzeniowe?

Jakie zwierzęta są w naszej okolicy? Gdzie uzyskać odpowiedź?

W biurze nadleśnictwa, które nadzoruje teren, na którym powstanie nasze ogrodzenie, można dowiedzieć się o zwierzętach, które mogą stanowić dla nas zagrożenie i co możemy zrobić, aby się przed nimi uchronić. Warto tam również zapytać, czy w okolicy nie ma przypadkiem bezpańskich psów.